| Alexandru_7007 a întrebat:

Salutare, am nevoie de ajutor. Mi-am cumpărat un încărcător pentru acumulatori pentru fiecare telefon, şi incerc să-l fac să functioneze, pentru bateria mea, caci e epuizata total, si nu exista alta solutie, aveti idee cum se poate folosi? sunt intr-o dilema, si am nevoie repede. Funda! happy

Răspuns Câştigător
| moldovianu a răspuns:

Lasi la incarcat.Chiar daca daca nu iti indica nimic el se incarca,dupa o perioada iti arata ca se incarca, la un anumit voltaj! In principiu o baterie moarta ramine moarta dar cele care sunt sa zicem "epuizate" total e necesar un sut la baterie, 2 fire pe direct la 4, 1 V si dupa asta lasat la incarcat!

1 răspuns:
| Alexandru_7007 explică:

Oho, am reuşit deja, de unul singur. Scuzati-mi intrebarea, primul care va raspunde din politete totusi, va avea funda.