| anonim_4396 a întrebat:

Am o inconveniență cu Wake On Lan-ul la PC-ul meu. Uneori merge, alteori nu merge. De ce? Menționez că: am Windows 10, wol-u e prin TeamViewer legat prin ddns, PC-ul este alimentat continuu(știu faza că wol-u se pierde când îi iei alimentarea), iar în momentul în care ajung la el, și încerc să-l aprind prin wol, eu observ cum se aprinde beculețul la placa de rețea, deci primește pachetul magic, dar refuză să pornească.

Răspuns Câştigător
| cosmin0608 a răspuns:

Mergi la proprietatile placii de retea, la power management si debifeazaz functia "Allow the computer to turn off this device to save power".