| xBesTLifeX a întrebat:

Buna, am o problemă cu un S6 edge... Vorbeam la telefon si s-a închis (asa face de ceva timp) când l-am pornit a rămas blocat acolo unde scrie "Galaxy S6 edge" si avea beculetul aprins alb, dupa vreo 30 min de stat asa beculetul s-a facut incetu' cu incetu' rosu si s-a închis. acum nu mai vrea sa pornească de nicio culoare, il bag si la încărcat dar degeaba, nu se aprinde nici macar beculetul dapai ecranul. am zis ca poate nu primeste curent, am incercat sa il conectez la o baterie portabilă, am fost surprins cand am vazut ca led-urile de la baterie se aprind (nu se aprind daca nu este conectat la vreun dispozitiv si nu trimite curent) ceea ce inseamna ca el primeste curent, dar nu ii da drumul, nu merge nici cum, nici cu recovery nu merge, am incercat si nici macar nu se aprinde... ce sa-i mai fac? funda

1 răspuns:
| NuEsteNevoie a răspuns:

Eu am S6 normal, cand l-am dus la service mi s-a spus ca are soft-ul dus, doar ca la mine era becul aprins si ramanea pe logoul ala cand il deschideam.Acum este de noroc, ori este de la placa de baza si este R.I.P sau este de la el si se poate repara. Funda? big grin