| Romakevo a întrebat:

Salutare, am o problemă: am un router wireless Huawei-B311-1226 și de când mi-am tras internetul acesta merge greu, înainte merge binișor se bloca pe yt de ex odată la 7 minute, dar cam de trei, patru zile îmi merge netul extrem de greu. Am sunat la aia de la care mi-am tras netul și au zis ca gb-iți au expirat și că pe data de 15 o să fie iarăși netul cum era înainte, așa-i? Adică mna când voiam să mă uit pe yt la ceva mi se rotea acel cerc alb odată la 5 secunde. Merge bine doar dacă dădeam rezoluția la 140. De ce merge atât de greu internetul? Asta-i întrebarea + am intrat pe magazin play să descarc o app pe nume pixellab și dură 16 min să se descarce și la început dură 2, 3.

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Cred ca ai tampenie de aia de contract cu un anumit numar de GB si dupa ce ii termini iti scade viteza la internet. Nu stiu sigur daca zic bine sau vorbesc prostii, dar tin minte ca era ceva de genul cand eram eu mai mic. Ma mir totusi ca inca mai exista asa ceva. De ce nu l-ai intrebat ce inseamna ca ti-au expirat GB? Solutia e sa schimbi abonamentul sau provider-ul cu totul.

1 răspuns:
| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns:

Cred ca te referi la Orange, sunt cei mai naspa pe partea de internet, jur, nu ai ce sa faci decat sa maresti abonamentul(eu am de 100gb si e ok), bafta!