| Thebestkiller a întrebat:

Am netul bagat prin modem de la Vodafone si nu imi merge grozav dar binisor.
As putea marii viteza cu un router wireless? cum sa fac.
Mentionez din nou ca am net prin modem.
Ajutati-ma va rog! Mi-as lua un router dar mi-e frica ca dau bani degeaba!

2 răspunsuri:
| xxXBuGhYXxx a răspuns:

Singura metoda prin care ai putea sa-ti maresti viteza la net este sa-ti cresti banda, adica sa mergi la firma care iti distribuie tie internet si sa zici vre prei internet mai rapid... apoi daca se poate ei iti vor creste viteza la net de la ei din baza de date iar cel mai probabil este ca tu da trebuiasca sa platesti mai mult. Stai calm ca si eu am incercat sa-mi maresc viteza singur si nu am reusit... Funda?

| Thebestkiller explică (pentru xxXBuGhYXxx):

Am un prieten care are netul prin romtelecom tot prin modem si a zis ca are un router wireless l-a conectat si ii merge ca la astia prin cablu