| sikmariusik a întrebat:

Salutare!
Am o problema cu masina de spalat, un Indesit will 85, se aprind pentru o fractiune de secunda ledurile din dreptul butoanelor: CALCAT, ANTIPATA, DELAY SI START (pe scurt ledurile butoanelor orizontale) si ledul de la stoarcere(ultimul pe verticala).
Vre-o idee ce poate avea?
Cu stima

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Maisna ta are cumva un Display? Daca are atunci ar trebuie sa ai cartea masinii si la urma in acea carticica iti da eventualele problem ce pot aparea.Si acolo iti spune ce sa faci ce butoane sa apesi ca calculatorul de bord al masini sati arate defectiunea.O sa iti dea un cod si tu in acea carticica ai mai toate codurile si te uiti la codul aratat pe acel display si o sa vezi care este problema.Dar de cele mai multe ori placa asta electronica se cam duce.Ca sa o inlocuiesti trebuie sa fii sigur ca aia este si apoi trebuie sa vezi cit te costa,ca nu cumva sa costea aia cit o masina noua. Dupa stii ce sa faci.Ce am spus eu se face in cazul cind masina are defectiune, ceva nu merge, nu baga apa, nu da apa afara etc. Daca masina functioneaza atunci nu vad sa ai o problema.Dar verifica cartea tehnica daca ai, in caz ca ai cumparat masina noua ar trebuie sa o ai.Bafta

| DANEMERNIC a răspuns:

Releele de comanda sau microprocesorul dus. oricum pot fi mai multe cauze care sa duca la acest defect.

| sikmariusik explică (pentru DANEMERNIC):

Daca schimb modulul se va rezolva problema? va multumesc

| DANEMERNIC a răspuns:

Sigu ca da