| nelyly a întrebat:

Am si eu o problema cu calculatorul! Cand il aprind se opreste in fractiune de secunda! Curent pe placa de baza este, am schimbat piesele dar nu imi dau seama? Poate fi sursa?

3 răspunsuri:
| Ady3835 a răspuns:

Nu e sursa. Butonul de aprindere, asa mi-a facut si mie de cateva ori si l-am schimbat.

| MskDesign a răspuns:

Deconecteaza firele de la Front Pannel de pe placa de baza si cu o surubelnita fa contact pe acei pini. Daca va porni si nu se mai opreste, inseamna ca poate fi butonul sau firele. Daca va face la fel atunci placa de baza are o problema.
Uite aici cum se face:
https://www.youtube.com/watch?v=xSm7O_eN3zw

| petrica25 a răspuns:

Asa mi-a facut si mie ai din cauza de la placa de baza unde sta processorul sunt defecti pinii de pe placa de baza