| maniac5000 a întrebat:

Salutare. Am o problema.mi s-a rupt firul tastaturii pentru ca a stat in unghi si de acolo de unde e rupt as vrea il continui cu unul de la alta tastatura..Problema este ca ambele fire au altele 4 in interior litate dar de diferite culori! unul are : galben,roz, maro,gri iar celalalt :albastru,portocaliu,verde, alb, cum trebuie sa le leg corect?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Si vrei sa ghicim noi ce tastatura e? Invatati sa puneti intrebari! Cauti pe Google scheme!

| gamesFENOMENUL21games a răspuns:

Probabil o tastatura e prin USB si alta prin capat de ala rotund ( nu stiu cum se numeste), sfatul meu ar fi sa incerci sa le lipesti pe alea care au stat in unghi, desfa toata tastatura si apoi leaga-le

| ReviewLand a răspuns:

Salut. Daca stii si ai un aparat de masura, verifici cablul rupt ce pin coincide cu ce culoarea. Si asa faci si la cablul celalalt. Ideal ar fi sa desfaci tastatura si sa le lipesti direct pe placuta tastaturii. Sporwinking