| coexp817 a întrebat:

Salutare.
Am o problema si sper sa ma jutati.
Am pus pe televizor un magnet fara sa imi dau seama, si s-a facut ecranul verde...deci numai are toate culorile, pur si simplu sa inverzit ecranul.
Va rog sa imi dati niste sfaturi ce pot face sa remediez problema.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Inchide tv-ul. Scoate-l din priza si lasa-l asa cateva ore.

Răspuns utilizator avertizat
| Maioru a răspuns:

Isi va reveni singur fara sa-i faci nimic, trebuie lasat un pic dupa care culorile isi vor reveni

| njohn a răspuns:

Il scoti din priza si il lasi cateva ore, posibil sa isi revina in totalitate, daca ii mai ramane vreo pata, tot cu ajutorul magnetului o indepartezi

| LDCCristi a răspuns:

Asa am patit si eu.Deci stinge tv si scoate-l din priza sa iasa toata energia statica din el. tine-l 2-3 ore stins sa isi revina tubu de culori cu pixeli. funda?