| Kakarotto2016 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Note 9 si dupa ultima actualizare mi s-a inverzit ecranul.

Ecranul este complet verde, nu i-am dat nicio calibrare de culori si l-am si resetat si tot verde este.

Ce s-a intamplat si cum as putea sa rezolv?

5 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Downgrade la versiunea anterioara care functiona cum trebuie. Sau astepti sa scoata aia de la Samsung actualizare noua care sa repare problema.

| cfrtobias a răspuns (pentru nicu991):

Nicu991 din cate stiu nu poate descarca doar de face root la telefon versiune noua sau asa ceva

| nicu991 a răspuns (pentru cfrtobias):

Aici gasesti tutorial cum sa faci downgrade: http://raboninco.com/1wsw5 ----> Vei gasi acolo link catre firmware-ul stock specific modelului tau de telefon.
Aici gasesti tutorial pas cu pas+ imagini pentru ODIN ( software pentru PC specific telefoanelor Samsung) care te v-a ajuta sa scrii imaginea firmware stock pe telefon ----> http://raboninco.com/1wt5e

TUTORIALELE SUNT IN LIMBA ENGLEZA!
INTOTDEAUNA, INAINTEA UNEI ASEMENEA PROCEDURI SE EFECTUEAZA BACK-UP INFORMATIILOR DIN TELEFON.

| cfrtobias a răspuns (pentru nicu991):

Eu cred ca aici ma umplu de reclame si de virusi happy

| nicu991 a răspuns (pentru cfrtobias):

Sammobile.com este unul dintre cele mai mari baze de date cu firmware stock pentru telefoanele Samsung. Iar site-urile pe care le-am postat eu sunt bloguri de tutoriale in domeniul IT.
Mai repede te umpli de virusi si reclame pe site-urile tripluX, asa ca stai linistit.