| devilll a întrebat:

Salutare. am o tableta care are alimentarea la 12v dar imi lipseste bateria din ea. care mi-ati putea spune ce voltaj are bateria

Răspuns Câştigător
| maturgrizonat a răspuns:

Bateria originala:
7.4V 2250 mAh

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca are alimentare la 12 V, logic ca si bateria se situeaza in aceeasi caracteristica.

| ombladon a răspuns (pentru darrio2007):

Asta s-o crezi tu.Nici macar nu gasesti baterii Li-ion care sa aiba tensiunea nominala 12V.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bateria are 12 volti

| devilll explică:

Deci bateria sigur nu are cum sa fie de 12v dar am vazut la majoritate tabletelor ca bateria are 3, 7v si cca 2000sau 4000mh dar am vazut si cateva de 7, 2v
dar nu am gasit nicari decat este alimentatoru. Tableta este model mai vechi ceva chinezarie fara nume pe ea dar la model number scrie urbetter UTV210

| stlucian a răspuns:

Ce tableta? Bateria/acumulatorul in general are acelasi voltaj ca incarcatorul dar nu e o regula.In interiorul ei pot exista componente stabilizatoare la o tensiune mai mica dacat cea a incatcatorului.