| c0pil1n a întrebat:

Salutare. Am placa video rx 580 8gb nitro sapphire si in partea stanga am observat ca este un fel de comutator iar deasupra lui scrie Bios switch.
Se misca spre stanga sau dreapta. Acum este pozitionat spre partea din fata a carcasei.
Am inteles ca daca il duc spre stanga (partea din spate a carcasei) activez ceva. Da nu stiu ce.
Imi puteti explica care-i faza cu acel switch si care sunt diferentele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are dual BIOS acea placa video. Ai aici informatii despre cum sa folosesti functia: https://www.sapphirenation.net/sapphire-how-to-use-dual-bios
Ai 2 moduri: quiet si performance