| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am scăpat un core i9 pe încăpea unde intra procesorul, sau despărțit niste fire care au legătură cu procesorul dar motherboardul lucrează bine, cum credeți, s-a defectat ceva in motherboard vreo funcție sau o setare?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Nu e bine dacă s-au îndoit pinii socket-ului procesorului din placa de bază. Dacă merge, înseamnă că încă fac contact unde trebuie sau erau pini de masă sau alimentare care fiind mai multi e posibil să nu li se simtă lipsa. Trebuie atenție mare la instalarea procesorului ca să nu se strice placa de baza.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Gogule durmiși strîmb si visași urît? Mai lasa beutura laughing Tradu ne si noua ce ai vrut sa ne spui, unde ai scapat un core in wc?

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da am scapat un core pe pinii socketului

| GabiDumitrescu a răspuns:

Tu intelegi ce ai zis? Eu nu inteleg ABSOLUT NIMIC. Mai bine ai pune o poza-doua sa vedem despre ce e vorba...

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am îndoiat socketul

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Adică pinii socketului

| GabiDumitrescu a răspuns:

Frumooooos!

| Wr3nch a răspuns:

Săptămâna trecuta te chinuiai cu pentium 3 si acum ai i9? Press x to doubt.

| VoidEternal a răspuns:

Nu prea exista fire care au legatura cu procesorul. Toate legaturile pe care procesorul le face cu placa de baza se face prin pini. Poate doar firele coolerului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

CE DRACU E CU SITEUL ASTA, e malware, mi-a virusat PC-ul