| Andries_Elena_1999 a întrebat:

Salutare, am şi eu o întrebare. Am o imprimantă HP Desckjet 1510 şi am încărcat recent ambele cartuşe, dar la cel color licăreşte beculeţul portocaliu şi la calculator îmi spune că nu e compatibil, spuneţi-mi vă rog ce să fac?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sa-ti iei altul!

| tpuuser999 a răspuns:

Ai picat in capcana HP: cartusele au cip, si daca ajung sa fie goale, nu le mai primeste imprimanta nici dupa reincarcare, trebuie sa cumperi altele noi. Poate ar fi mers daca le incarcai cand erau la jumatate.

Poti sa te mai joci pe la pornire/oprire imprimata si ce butoane mai are acolo in speranta ca o sa uite si o sa le primeasca, dar sunt mici sansele sa functioneze.

Uite aici o dovada: https://support.bchtechnologies.com/......hat-to-do-