| eduard88 a întrebat:

Salutare am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cinevahappy am un laptop SONY VAYO VGN-AR716 si as vrea sa stiu daca pot sa imi schimb placa video la el... mersy

4 răspunsuri:
| cheloo74 a răspuns:

NU! La laptopuri trebuie avut grija cu placa video. Cea care e din fabrica, aia ramane.

| DjLau a răspuns:

Salutare!

Daca modelul tau de laptop este echipat cu o placa video dedicata (adica nu incorporata pe placa de baza) se poate face schimbarea, dar trebuie sa o faca cineva care stie ce face si nu merge asa "dupa ureche".
In schimb, daca placa video este integrata in placa de baza (on board), atunci nu merge schimbata decat cu tot cu placa de baza, ceea ce este foarte costisitor (de obicei, majoritatea cu probleme la placa de baza prefera sa-si schimbe laptopurile).
Acum depinde de tine ce varianta alegi!
Bafta!

| Mihay4 a răspuns:

Cheloo are dreptate nu poţi schimba din el aşa e modelu... dar dacă te bagi să schimbi poţi arde o componenta din el... pentru că nu o suportă

| yogee a răspuns:

Poti. dar iti recomand sa mergi la service mai degraba. e un pic complicat daca nu stii