| mihaita3vip a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei cu mai multe cunostinte ca mine...
Cum pot afla ce socket am la:
-un procesor
-o placa de baza___ in cazul in care cele doua componente sunt diferite
placa de baza e pe platforma Intel... si bineinteles si CPU-ul tot Intel este...
Dar va rog sa-mi detaliatii mai clar nusadgen desfaci capacu la unitate si vezi pe placa de baza...)
Si inca ceva, vrea sa aflu socket-ul dar cu pc-ul inchis.
Multumesc

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Descarci asta gratis si o sa sa-ti dea toate informatiile de care ai nevoie:
http://www.piriform.com/speccy/download
motherboard
cpu

| mihaita3vip explică (pentru horia2012):

Dar am spus ca nu vreau sa deschid calculatoru... dar mersi am rezolvat. big grin

| horia2012 a răspuns (pentru mihaita3vip):

Cred ca ma confunzi. Eu ti-am dat un program, nu ti-am spus sa deschizi calculatorul. Cu placere, bine ca ai rezolvat.