| Sorin_8124 a întrebat:

Pe placa mea de baza am un procesor Intel® Celeron®, ce socket am la placa de baza?

4 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Pe placa mea de baza am un procesor Inter Core 2 Duo, ce sochet am?! Daca te vei uita la tipul procesorului vei afla tipul socket-ului, daca te vei uita in cartea placii baza vei afla si de acolo ce socket ai! SUCCES!

| iulyan a răspuns:

Socketu ii LGA 775.
pe aceste socketuri mai pot fi puse Pentium 4, Core 2 duo, Quad core, core 2 extreme.

numa ca depinde si de placa de baza daca le acceptahappy

| Godfather a răspuns:

Poi depinde de ce fel de Celeron ai straight face Sunt mai multe tipuri de Celeron cum ar fi : Celeron D, Celeron M, Celeron Dual-Core etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am un procesor Intel® Celeron® atat scrie in dxdiag si vreau sa imi iau al procesor un amd athlon x2 si nu stiu daca este compatibilsad imi spuneti va rog?