| Catalin1995A a întrebat:

Am si eu o placa de baza ASRock N68C-S UCC si as vrea sa stiu ce placa de baza suporta si cat de mare, si ce este cu locurile pentru rami(nu sunt la fel) si ce este cu am3 cpu (cica am nevoie de el pentru a folosi ddr3? DAU MEGA FUNDA!

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Cred ca vroiai sa spui ce placa video suporta. Suporta orice placa video pe PCI-Express.
Important este si ce buget ai?
Ce procesor? Ce sursa(firma si puterea)? La ce rezolutie te joci?

In legatura cu memoria: Daca ai un procesor pe socket AM2/AM2+ poti folosi doar DDR2, iar daca vrei sa instalezi un CPU pe AM3 va trebui sa folosesti memorii DDR3.