| DoctorOtker22 a întrebat:

Salutare, am si eu o problema, am dat restart la un telefon si am uitat adresa de gmail. Faza e ca acel cont nu avea nici adresa de recuperare nici numar de telefon, cum as putea sa trec de contul gogle sa nu mai mi-l ceara tot pe ala sau sa pot baga altul?

11 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Resetezi telefonul la setarile din fabrica si bagi alta adresa.

| gelu1970 a răspuns:

Ce telefon mai exact?

| anonimg a răspuns:

Poti sa faci un alt cont; dar numeele de telefon raman salvate pe vechiul cont (deci le vei pierde). Dar vei castiga numerele de telefon daca iti vei reafla contul vechi cu parola lui.

| DoctorOtker22 explică (pentru RoCkKiD):

L-am resetat din fabrică si tot îmi cere adresa veche de gmail.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Când resetezi telefonul se șterge tot din telefon inclusiv contul google.

| DoctorOtker22 explică (pentru anonimg):

Nu merge sa fac alt cont mi-l cere tot pe al vechi daca bag alta adreaa dă eroare.

| GouDidodino a răspuns:

E destul de complicat, am patit-o si eu cu un Lenovo si cu greu am reușit. M-a ajutat un tutorial de pe Youtube, cauta acolo pentru modelul telefonului tau, poate ai sanse sa reușești desi e complicat. Dacă nu, mergi la un service gsm

| GouDidodino a răspuns (pentru RoCkKiD):

Resetarea la setările din fabrica nu ajuta, deși cred ca ar fi trebuit.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Il duci la servis, trebuie resoftat, degeaba tot scrii adresa de gmail incompletă ca o sa il blochezi, dul la servis si ăia stiu ce sa i faca. Tu nu îi poti face NIMIC.

| Ineys a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Mai nou astia de la Android s-au luat dupa Apple.
Nu mai stii contul nu mai poti debloca telefonul ala si nici nu-i poti schimba contul.
E aceeasi bataie de cap ca si cu contul de pe Apple. Cred ca e o chestie de securitate.

Răspuns utilizator avertizat