| BlackBMW a întrebat:

Am și eu o problema cu laptopul: după ce îl pornesc se oprește brusc după câteva secunde. Câteodată intra pe desktop, dar alteori se închide brusc după 1-2 secunde. Nici nu apuca să apară sigla Asus. M am gândit că ar putea fi din cauza supraîncălzirii și că ar trebui schimbata pasta termica și curățat de praf. In 5 ani nu l am curățat niciodată în interior.
Ce ar putea avea?

Răspuns Câştigător
| marians98k a răspuns:

Ar putea fi de vina hdd dar mai mult ca sigur e de la alimentare ai o problema cu altimentarea. incearca sa il duci la cineva de la un service sa se uite la el, probabil din cauza stingerilor bruste, umiditati dar si incarcatotul e de vina fac pariu ca bateria nu te mai tine si ca il folosesti doar cu incarcatorul

2 răspunsuri:
| BlackBMW explică (pentru marians98k):

Ai dreptate, bateria am aruncat o de ceva timp și îl țin doar cu încărcătorul. Am mai avut probleme cu încărcătorul, daca mișcăm pe la mijlocul cablului se închidea. Merge încărcătorul de la orice Asus sau trebuie de la același model?

| marians98k a răspuns (pentru BlackBMW):

Nu merge de la ori ce Asus trebuie sa fie compatibil risti o supraincarcare, sau nu o sa ti se incarce