| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema foarte enervanta.De la un timp, computerul se inchide singur.De ex: intru,iar dupa 10, 15,20,30 de minute se opreste singur iar alteori il pornesc, sta aprins 3-4 secunde si se inchide de vreo 4-5 ori.. Nu face intodeauna asa, uneori sta pornit si 2-3 ore.La inceput am crezut ca e de la praf si am scos carcasa,am curatat inauntru,memoriile ram,paletele de la procesor si cateva luni nu s-a mai inchis. Dupa asta, a inceput sa la fel.Care ar putea fi cauza?

Răspuns Câştigător
| SteelGamingRomania a răspuns:

Pai praful sau temperatura ridicata din interior, ar putea fi mai multe probleme(de la placa de baza, sursa sau placa video).Cel mai bine este sa il duci la un service sau daca ai cum sa testezi fiecare componenta