| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu compu`...cand il pornesc merge cateva secunde pana intr-un anumit punt apoi se restarteaza singur si tot asa.Nu mai stiu ce sa fac.Ma poate ajuta cineva`?batting eyelashes Oare am bad-uri pe hdd?

7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Aşa am păţit şi eu, reinstalează-ţi windows-ul.

| unknownn a răspuns:

Reinstaleaza windowsul
Fundahappy?

| lcornea a răspuns:

Pai daca iti apare ceva de la windows atunci reinstaleaza-l, daca nu apuca sa ajunga acolo este probabil sa iti fi murit placa de baza(south bridge-ul mai precis) deci poti sa te duci cu el in garantie sau sa iti cumperi altul(sau doar alata placa de baza).

Dar in rest mai sunt cel putin 100 de posibilitati, uite cateva:
1. Ai probleme cu sursa
2. A crapat mbr-ul
3. A fost setat gresit bios-ul
4. Ai contact imperfect la hdd
5. O crapat o componenta(placa video, ram, procesor)
etc.

Deci cel mai sigur ia calcul si du-te cu el in service, is prea multe lucruri care se pot genera un astfel de comportament ca sa iti spuna cineva raspunsul sigur fara sa se uite in calcul tau.

| zooooza a răspuns:

Trebuie sa iti reinstalezi Windows-ul.

| Miruna3094 a răspuns:

Asa am patit si eu era de vina un virus.
Eu am reinstalat windows-ul.

| l0rre a răspuns:

Asa patesc si eu. te rog frumos primesti informatii, sa imi spui si mie.mersi anticipat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am reinstalat windows-ul...si e tot la fel...