| Elegant2016 a întrebat:

Salutare, am si eu o problema cu un laptop Toshiba satelite l300d(am athlon x2 3gb ram 100gb hdd). Cand instalez windows 10 imi intra in setup se instaleaza si isi da restart sa intre inapoi in setup se incarca alea acolo si cand sa imi apara setupul imi ramane ecranul negru si nu se mai intampla nimic. Mentionez ca am verificat ramii si partitia unde vreau sa instalez win este de 53gb, eu cred ca este de ajuns. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Vezi in BIOS sa fie activat AHCI, dezactiveaza secure boot, si mai ales nu umbla cu partitii si vrajeli. Rade tot de pe disc, lasa-l sa isi faca singur partitii dupa cum are nevoie. Dupa instalare nu ai decat sa te apuci de redimensionari.

| flixbuster a răspuns:

Foarte posibil ca Windows 10 sa nu fie compatibil cu laptop-ul tau. Incearca si Windows 8 sa vezi doar daca merge. Apoi incearca un upgrade din 8 in 10, tool-ul Microsoft de la ei de pe site va face si o evaluare a PC-ului si iti va spune ce nu e compatibil.