| cata123 a întrebat:

Salutare, Am si eu o problema cu un telefon mobil de la RDS, imi apare chestia aia cu "telefon blocat, va rugam introduceti cartela sim valabila".
Am tot sunat la relatii cu clientii dar nu gasesc de nicio culoare in alt telefon functia aia de "change IMSI" Mentionez ca am incercat pe un telefon Nokia 2710.
Cine imi poate spune exact, pas cu pas cum fac sa rezolv problema?

2 răspunsuri:
| popnyna a răspuns:

S-ar putea ca relefonul tau sa nu primeasca un gen de cartele sin de exemplu nici al meu nu accepta cartela Orange, pentru a accepta orice tip de cartela trebuie sa-l duci sa ti-l deblocheze, dar poti sa incerci cu un alt tip de cartela si atunci iti dai seama daca asta e problema sau e o alta problema

| cata123 explică:

Telefonul este luat de la RDS si am in el cartela de la RDS