| Cozmin97 a întrebat:

Am un Asus x550jk-115d si i-am facut un upgrade cu o placuta ram 4 gb, cl 11, 1.50 v. Si as dori sa imi spuneti daca o sa afecteze ceva componentele acestuia. Mentionez ca are procesor i5 4200H si ca placuta integrata e de 1.35 v. Vreau raspuns strict la intrebarea pusa, nu vreau tutoriale sau instructiuni de instalare a ram-ilor, daca nu cunoasteti va rog sa va va vedeti de treaba si fara postari.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Nu afecteaza. Maxim n-o sa iti functioneze undervolted.

| NLS a răspuns:

Verifica in CPU-Z la ce voltaj functioneaza fiecare placuta.
Daca e identic la ambele, no problem. (indiferent ca e 1.35 sau 1.5)

(Daca sunt identice, inseamna ca placa de baza si-a facut treaba si a sincronizat voltajele, altfel ai fi primit BSOD).

| OchiCaprui1997 a răspuns:

Nu cred ca o sa afecteze cu nimic, dar incearca si convinge-te tu