| robby9540 a întrebat:

Salutare, am un laptop acer aspire 5535 vreau sa-mi reinstalez windowsu-l pe el dar mi se inchide brusc dupa ce ar trebui sa dea restart... ce fac? cumpar HDD nou sau baterie?

Răspuns Câştigător
| rebelmonk a răspuns:

Nu are legatura hdd cu inchisul laptopului incearca sa intrii in bios si vezi la ce temperatura sta procesorul daca e in parametrii normali de functionare atunci posibil sa fie de la bios video memory shadow
1 incearca sa resetezi bios-ul
2 incearca alt windows
3 daca reusesti sa formatezi si sa copii fisierele windows-ului intra in bios si seteaza sa booteze hdd primul

1 răspuns:
| ILied a răspuns:

Pai eu cred ca un HDD nou pentru ca laptopul nu are nevoie de baterie pentru a functiona. Ii poti baga firul de alimentare si merge.