| Alliissuukkaffrruummussiiccaa a întrebat:

Am un laptop Acer aspire 5535 dar nu merge dysplai-eul (nustiu daca am scris corect.)stiie careva cat costa unul nou?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Problema în cazul tău nu este de la dysplay ci de la chipset-ul plăcii video.
Aceasta problemă se rezolva în service.succes

| Cronki a răspuns:

Esti sigura ca display-ul e problema? Incearca sa conectezi laptopul printr-un cablu VGA de un monitor, apoi faci combinatia de taste ''fn+f4''.
Poate e cipul placii video, care din cauza temperaturii ridicate se desprinde. Îi trebuie un reflow ori reball sau chiar schimbat!