| ChloeS a întrebat:

Am laptop acer aspire 5535 si de ceva timp se supraincalzeste si se inchide. Care e problema si care este rezolvarea?big grin FUNDA.

Răspuns Câştigător
| tiger010 a răspuns:

Salut.

Problemele care pot cauza acestea sunt:
- praf;
- temperatura din mediul inconjurator prea mare;

Ai putea sa-l duci intr-un service si sa ti-l curete sau ai putea sa-ti cumperi un coolerpad bun : http://www.cel.ro/......nfinite-l/

6 răspunsuri:
| BESTNICK a răspuns:

Si eu am Acer aspire 6530g si acelasi lucru imi face, din cate am auzit acerul are probleme de genul asta.eventual i-ati un suport prevazut cu, coolere. daca il ti in brate sau pe birou nu mai intra aer la procesor si se supraincalzeste de asta se stinge. mult noroc

| b3nYy a răspuns:

Il tii in brate? pe masa cu fata de masa? sau pe patura? deaea pentru ca nu are pe unde respira. sau are praf. bafta. fundita?

| Levisxdd a răspuns:

Al meu de la caldura s-a crapat in colt... si l-am dus la reparat si piesa respectiva (base cover) nu este in garantie si costa intre 90-100 de euro asaca mi lau trimis innapoi si asta e( scuze de istorisire big grin) doar ca sl meu nu se inchite si nu este de la Acer ( este de la compaq)

| LonelyLoner92 a răspuns:

Am avut si eu problema asta la fostul meu laptop. Se supraincalzea si se inchidea mereu cand ma uitam la filme sau cand jucam jocuri.
Dar pana la urma i-am inlocuit piesele, in special microprocesorul si nu a mai avut probleme.

| ChloeS explică:

Il tin pe birou pe un suport tocmai ca sa ii intre aer.

| mugli a răspuns:

Daca te pricepi sal desfaci ii scoti racitoru dela procesorii schimbi pasta termica dar trebuie sa o cureti bine inainte dupa desfaci ventilatoru care e pe racitor il desfaci sil cureti bine si sigur osati mearga