Întrebare recomandată | razvan131997 a întrebat:

Salutare. Am un modem de la Romtelecom cu Wifi, doar ca nu prind semnal în toată casa, fiind pe o suprafață mai întinsă. Ce îmi recomandați sa fac sa prind semnal? Mai pot monta încă un modem? Exista modemuri mai puternice care emit semnal pe o suprafață mai mare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa cumperi un router cu doua antene sau cumpara un wireless range extender

| TSat a răspuns (pentru anonim_4396):

Router-ul cu doua sau chiar trei antene nu inseamna semnal pe o zona mai mare, ci isi face treaba mai bine pe acei 30m, ricoseaza mai bine prin casa. Varianta 2 e super.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cea mai buna varianta ar fi sa instalezi un range extender.

http://www.pcgarage.ro/bridge-range-extender/

Aparatul asta se conecteaza la router si iti amplifica semnalul.

| Xenothes a răspuns:

Intreaba la Romtelecom sa-ti mareasca viteza la Wi-Fi sau ia-ti unul mai puternic si cred ca o sa mearga.
Funda?

| Lukenstein a răspuns:

Iti poti cumpara un Extender de semnal (iti recomand de la TP-LINK) sau un router cu trei antene pe care il poti adauga la cel pe care il ai sau sa il inlocuiesti.