| NickP a întrebat:

Salutare happy

Am un Nokia x3-02. La un moment dat, l-am scapat in zapada. De atunci nu mai merge o tasta. L-am dus la service si mi s-a spus ca exista sansa sa nu se poata repara.

Oare nu este nici o posibilitate sa se repare? Alti scapa telefoanele in apa si tot merg dupa...

Dati-va cu parerea (cei care cunosc domeniul)

Multumesc anticipat

O zi frumoasaaaa happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acel service nu este in stare sa il repara. Si eu mi-am scapat telefonul in zapada si am mers la un service foarte sigur si bun si l`au reparat. Mergi la alt service.

4 răspunsuri:
| alexush a răspuns:

Normal trebuie reparat. dar daca este de la placa lui..aia unde sunt circuitele. poate e o problema cu placa..nu una fizica.

| PanteraRoz1997 a răspuns:

Am avut aceeasi problema dar am fost la un service destul de bun si mi lau reparat. funda?

| Sebtimus a răspuns:

Ar trebui sa mearga reparata... Cunosc destul de bine domeniul...

| Beni_2792 a răspuns:

Chiar dupa ce l-ai scapat trebuia sa ii desfaci carcasa pe bucati (fata, spatele, tastele) acum sa nu fie prea tarziu...