| MaFro a întrebat:

Salutare.Am un PC RAM 2GB///VIDEO 512MB si un laptop la fel. Faza e urmatoarea.Jocurile pe calculator ruleaza mult mai bine decat cele dupa laptop desii PC-UL are processor Intel celerom 3. 60GHz si laptopul are Intel core 2 duo 2.53GHz.Jocurile.Dar pe calculator am lag foarte mare pe jocurile de browser.Si pe laptop nu.Imi merge perfect.Care este problema? Daca PC-UL este mai performant decat laptopul de ce are lag pe internet si laptopul nu are? Dau funda pentru raspuns.

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pai dupa cum zici aici laptop-ul are procesor mai bun decat pc-ul!
La pc degeaba e putin mai puternic procesorul, are numai un nucleu pe când laptop-ul aproape are procesor la fel de puternic, adica ajunge la 3.1 Ghz, mai lucreaza si pe 2 nuclee, e normal sa fie mai bun!

| Teodoralexandru a răspuns:

Depinde de windows, de versiunea flash playerului apropo ce windows ai?

| MaFro explică:

Am windows 7 professional si ultima versiune flash player 2015.