| DenisIonut01 a întrebat:

Salutare, am un stick samsung de 4GB care nu pot sa il accesez imi zice ca trebuie format si dau farmatare zice ca are protectie write-protect sau ceva de genu. ceva ajutor?

3 răspunsuri:
| Savy a răspuns:

Verifica daca stic-ul are comutator de protectie in capatul opus mufei (e un butonas mic).

| DenisIonut01 explică:

Nu are buton de protecte lock/unlock si nici din my computer nu merge zice ca la formatat si cand dau sa pun ceva pe el nu merge

| Danny a răspuns:

Introdu stick-ul, apoi du-te in MyComputer si click dreapta pe USB stick, apoi ar trebui sa ai optiunea Format...
Nu cred ca este necesar sa modifici setarile de acolo (sau daca mai exista, nu am incercat cu un stick, am facut-o cu o intreaga partitura) si dai OK.

Bafta! Va lua cateva minute sa se formateze, iar apoi va fi numai bun de folosit!