| EUeStEEu a întrebat:

Salutare.
As avea nevoie de un script care sa descarce in format mp3, pe rand, videoclipurile dintr-un playlist de pe YouTube si sa le salveze intr-un anumit folder.
Se poate face asa ceva?

10 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Script nu, insa pe Linux in Gnome Software exista mai multe downloadere pentru YouTube, printre care si unul care accepta liste.

| IceRope a răspuns (pentru doctorandus):

Linux? Hai, că l-ai terminat. laughing
Majoritatea nu va părăsi Windows pentru o distribuție Linux nici dacă îi demonstrezi față în față care sunt avantajele.winking

| Wr3nch a răspuns (pentru IceRope):

Pentru ca 90 la suta din linuxuri au o interfata origila?

| doctorandus a răspuns (pentru IceRope):

Eu folosesc Linux de demult si tot n-am parasit Windows.

| IceRope a răspuns (pentru doctorandus):

Probabil ai nevoie de anumite aplicații, unele care nu rulează în Linux. Sau, pur și simplu ești nostalgic. happy

| IceRope a răspuns (pentru Wr3nch):

Eeeee, gusturile nu se discută.

| doctorandus a răspuns (pentru IceRope):

Nu, pur si simplu le folosesc pe toate in mod avansat. Consider ca discutia daca Linux e mai bun ca Windows e pierdere de vreme.

| IceRope a răspuns (pentru doctorandus):

E clar pierdere de vreme. Mai ales fiindcă eu doar am încercat ceva nou și m-a captivat, nimic altceva.

| halogen001 a răspuns:

Cine stie programare face usor asa ceva.

| IceRope a răspuns:

Voi, cei cu Windows, faceți mereu pipi contra vântului doar ca să urmați regulile marii turme. No script here.
De ce nu încerci o distribuție Linux? Rulează atât de bine și atât de multe oportunități încât o să uiți foarte repede de Windows.