| AllecsRazwan a întrebat:

Salutare,as avea o intrebare! Am o poza de 5. 27MB! Cum as putea reduce marimea ei cam pana la maxim 500kb! pentru ca am nevoie sa pun pozele pe niste site-uri si imi cere poze mai mici de 500kb! Multumesc

2 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

O micsorezi sau ii mai cresti calitatea compresiei. Micsoratul se poate face si in paint. Calitatea compresiei se poate schimba din acdsee sau photoshop.

| AllecsRazwan explică:

Asta am incercat si eu! da nu merge un fisier de 5mb sa il fac in paint de cat vreau eu! fii mai explicit