| Zaulet_Andrei_1988 a întrebat:

as dori sa cumpar o placuta de 8gb ram pc3-12800 ddr3 pentru laptopul meu, acum am 4gb 2rx8 pc3-10600s si as dori sa stiu daca se potivesc ps va intreb ca sa scap de dubii

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand trebuie sa stim ce suporta laptopul tau. Exemplu: 2, 4 su 8 Gb pe slot sau la ce frecvente. Zic asta deoarece una-i la 1333 Mhz si celalalta la 1600 Mhz pe lnga capacitatea lor. Atentie! Memoria pentru PC nu este suportata de laptopuri.

| Zaulet_Andrei_1988 explică (pentru Salontanul):

Imi suporta pana la 16 Gb dar la frecventa sa ma mai informez si stiam ca memoria de PC nu este suportata de laptop

| Zaulet_Andrei_1988 explică (pentru Zaulet_Andrei_1988):

Pardon 8

| Salontanul a răspuns (pentru Zaulet_Andrei_1988):

Ok. Vezi ce frecventa maxima suporta laptopul! Multumesc pentru apreciere!

6 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din câte știu dacă ai 4GB RAM este recomandat să îți pui 4 ca să ai 8 dacă pui 8 s-ar putea să intre cele 2 memorii în conflict.

| Zaulet_Andrei_1988 explică (pentru anonim_4396):

Eu voiam sa o inlocuiesc