| andi456 a întrebat:

Salutare,as dori sa va adresez o intrebare legata de programarea front end. Sunt incepator in asa ceva si pe foarte multi ii aud spunand:"trebuie sa fi mereu la curent cu noutatiile", nu trebuie sa ramai in urma cu noutatiile " si de cele mai multe ori discutia mea cu un front end developer se sfarseste aici.Asadar aceasta e intrebarea mea:La ce se refera front end developerii cand spun"noutati",la limbaje de programare noi,la trenduri noi gen(meniuri drop down sau tipuri noi de animatii, etc.ma rog ce e nou pentru infrumusetarea website urilor) sau la ce anume?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cam asa e, ca si front end developer cam trebuie sa fii la curent cu noutatile.
Trebuie sa fii la curent cu ultimele versiuni de css, html, jquery si diverse alte framework uri pentru ca browserele isi fac mereu update uri, pentru ca mereu se cere viteza si performanta pe partea asta