| cristi995 a întrebat:

Calculatorul mi se inchide la starting windows! In bios nu se inchide. Daca il las 5 minute deschis in bios, apoi se deschide fara probleme. Dar daca il las mai mult de jumatate de ora inchis face la fel. Am curatat tot de praf, sursa, procesor, placa video, am reinstalat windows-ul, am schimbat slot-ul ramilor, am dat default in bios. De la ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Supraincalzirea cum s-a zis mai sus sau sursa da tensiuni aiurea (condensatori umflati, plesniti etc.) Urmareste in bios daca temperatura este mare sau daca ai fluctuatii mari de tensiune.

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

S-ar putea sa se incalzeasca prea tare... Nu cumva ai facut si tu ce am facut eu cu primul pc si ai sters pasta conductoare de pe procesor? (Nu radeti, nu aveam de unde sa stiulaughing) sau nu ai dereglat un ventilator si acum ti se incalzeste prea tare pc-ul?