| Ferii a întrebat:

Salutare, cam cât costa o reparație la un laptop? (probleme cu bios-ul)

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

DACA sunt probleme cu BIOS-ul (caz foarte rar), atunci re-flash-uirea costa in jur de 20-30 euro (daca este posibil).
In caz contrar se schimba intreaga placa de baza, care poate coasta pana la jumatatea laptop-ului nou.

| Bizon95 a răspuns:

Depinde de multe
ce politica are producatorul laptop-ului
daca se poate reflash-ui bios-ul (poti face asta si acasa)
daca se poate schimba chip-ul de bios... si cat costa unul nou, daca se gaseste sau trebuie adus pe comanda speciala
daca nu se poate atunci trebuie inlocuita toata placa de baza

etc.