| IlieRescu a întrebat:

Ce echipamente îmi trebuie pentru a (re)produce și comercializa DVD-uri cu filme, jocuri sau muzică? Spre exemplu, pentru a crea și printa coperta DVD-ului ce soft, respectiv tip de imprimanta îmi trebuie sau pentru a printa DVD-ul ce tip de imprimanta sau "tipar" îmi trebuie sau respectiv ce soft. Mersi anticipat și rog seriozitate!

1 răspuns:
| NGheorghe a răspuns:

Poți sa iei in considerare si tehnologia LightScribe. Aici nu ai nevoie de nicio imprimantă si folosești exact un gravator si DVD/CD (care dispune de aceasta tehnologie) si iei DVD ul după ce l-ai treminat de "ars" si îl întorci pe cealaltă față si îl bagi înapoi. DVD-urile au pe ele scris "LightScribe" si se găsesc de cumpărat. Software: Nero LightScribe,... dar se găsesc si multe altele free.