| aNdreyu_1488 a întrebat:

Ce parere aveti de un " Sistem Desktop Serioux Performance V9"? -Procesor Intel® CoreTM i3-2120 3.30GHz -RAM: 6gb DDR3 -Hard-Disk: 1TB(1. 000GB) SATA III -Placa Video: nVidia Geforce GT630 1024MB (1GB) Placa De Baza -Video Integrat: Intel HD Graphics( de ce arata asa? daca deja are o placa nVidia? Raspundeti-mi si aici)! -Retea Integrata: Realtek 8111 Spuneti parerea voastra, a, da si inca ceva pe aceasta unitate ar merge urmatoarele jocuri: Grand Theft Auto IV, Battlefield 3, Call Of Duty Black Ops 2 si altele mai noi!

Răspuns Câştigător
| MikeAlexis a răspuns:

1- i3 2120-face parte din a 2-a generatie(sandy bridge) din seria i3, consum mare, tehnologie de fabricatie veche, comparativ cu i3 3225 (mai nou, mai puternic) (Ivy Bridge)

2-GT630...o placa vide low end(la oara actuala) slaba.Memorie GDDR3. Daca faci un efort de 100RON, cumperi un HD6670, 1GB GDDR5, ruleaza mult mai fluent jocurile mentionate de tine.

Procesorul ales de tine are si placa video integrata (HD Graphics). Mare atentie sa nu arunci bani munciti pe tehnologie veche (cum ai facut in momentul de fata)

| aNdreyu_1488 explică (pentru MikeAlexis):

Multumesc de raspuns :)! Oricum m-am razgandit si imi voi lua un Laptop "Asus 17.3'' K75DE-TY068D AMD Quad Core A8-4500M 1.9GHz 4GB 500GB Radeon HD 7670 1GB" de pe www.pcgarage.ro
De asta ce parere ai? Mi-a zis cineva care se pricepe bine la laptopuri ca e foarte bun si jocurile merg foarte bine;)

| MikeAlexis a răspuns (pentru aNdreyu_1488):

Arata bine ca, configuratie. Daca vrei sa auzi parerea unor specialisti, intreaba pe forumul de pe pcgarage

6 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

E bun, cu excepția plăcii video care e un gunoi. Ai sa poți juca jocuri, dar nu te aștepta la setări high pe placa aia.

| Dany127 a răspuns:

Jocurile ar merge si iti arata asa pentru ca ai si video integrat( adica poti sa scoti placa video si sa conectezi monitorul la placa de baza si o sa iti mearga numai ca nu obtii performante mari cu ea) Si e un pc destul de bun.

| prototype2 a răspuns:

Si eu am un laptop cu placa video integrata Intel hd 3000 1gb si are si ati radeon hd 6470m, stiu sigur ca gta 4 iti merge ca mie imi merge brici la medium si eu am i3 2.2ghz,6gb ddr3, 500gb, deci la tine va merge brici pe medium-hard

| prototype2 a răspuns:

Si eu am cu Intel hd 3000 si are si ati radeon 6470m de 1gb din cate am inteles aia integrata isi ia memoria de la ram cand ''oboseste'' dedicata. gta 4 iti va merge pentru ca mie imi merge brici la medium si eu am 6gb ram, procesor i3 de 2.2 ghz, 500gb. bafta