| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Cine ma ajuta cu un soft sa-mi zica cum sa fac o "retea" intre PC si laptop. Un fel de sharing intre cele 2 pc-uri. Sa pot copia de pe laptop pe pc si de pe pc pe laptop exact cum sunt retelele. Sa transfer fisiere dar sa am viteza exact cum erau la retelele de cartier.

7 răspunsuri:
| Twitter a răspuns:

Poţi face asta prin FTP!
Mai documentează-te...

| jhonny999 a răspuns:

Foloseste Vypress chat 2.1.si poti sa transferi tot ce vrei.

| Drag0s a răspuns:

Nu iti trebuie un program. iti trebuie un cablu de lagatura.

winking

| Drag0s a răspuns:

Daca vrei FTP foloseste FIleZilla.

Downloadeaza aici http://filezilla-project.org/

nu e greu de folosit;). daca ai probleme. pot sa te ajut

| Anonimuserr a răspuns:

Nu prin cablu. Am wireless pe laptop si fibra pe pc. Deci vreau sa fac o retea intre laptop si pc. Sa pot copia si uploada fisiere pe celalt pc.

| Anonimuserr a răspuns:

Dar eu nu vreau prin cablu ci cum ar veni prin FTP. Cum se face prin intermediul netului cred ca se poate. dar nu stiu eu ce softuri trebuie.

| RaduROG a răspuns:

Poti sa iti cumperi un cablu de legatura de la Flanco, Media Galaxy,... Eu am luat unu' cu ~60 de Lei si merge destul de bine.