| britney4kevin a întrebat:

cine stie sa imi spuna cum fac un filmulet in movie maker gen :
http://www.youtube.com/watch?v=bh8yh7b7lSQ

dau voturi si fundita;))
help! 1

2 răspunsuri:
| Elsiane a răspuns:

Hm, nu prea pot să-ți explic aici, este complicat. Îmi dai add la messenger, poate mai vorbim? Id meu este peach.mode@yahoo.com

| Onio a răspuns:

Simplu.

In prealabil iti alegi pozele dorite, apoi scrie cu un program de editat poze (incepand de la banalul Paint si pana Photoshop) textul unei piese impartit pe versuri si refren pe poze.

Deschizi Windows Movie Maker, incarci piesa dorita (mp3) si pozele (jpg).

De aici isi pui melodia in bara de sunet, iar pozele pe rand, in ordinea textului le pui pe bara video.

Pentru ca versurile de pe fiecare poza sa corespunda cu melodia, este foarte simplu de facut.

Din bara de video, fiecare poza o "lungesti" (drag/tragi) cu mouse-ul pana le potrivesti cu melodia.

Ai in dreapta ecranul de de verificat produsul finit. Daca nu ti-a iesit bine, mai faci ajustarile necesare, pana rezulta ceea ce vrei tu.

Salvezi in formatul dorit si il incarci unde vrei.

P.S. Nu uita ca Windows Movie Maker are si efecte speciale pentru video, cu care poti experimenta.

Ai aici si un link care descrie in principiu cam ceea ce cauti tu.
http://www.youtube.com/watch?v=PkB728qb8os&feature=related