| Florin458 a întrebat:

Cum pot scoate scrisul de pe o poza? Stiti vreun program mai friendly? Exclus Photoshop.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pana si cu Paint din Windows se poate face. happy

| NLS a răspuns:

Ai nevoie de un soft de editare foto si operatia nu e atat de complicata, indiferent ca folosesti Photoshop, GIMP (gratuit) sau Affinity Photo.

Daca backgroundul ce imprejmuieste textul dorit e foarte complex, (multe nuante diferite), recomand exclusiv Photshop, si sa folosesti unealta Content-Aware Fill...
altfel e perfect oricare dintre programe, si poti folosi unealta conventionala Clone-Stamp in Photoshop (Clone-Brush in Affinity Photo).
In functie de program, mai exista si alte metode de a elimina elemente dintr-o imagine, care de multe ori necesita mai multi pasi sau cunostinte avansate... insa exact din acest motiv (simplitate) metodele de care ti-am spus mai sus sunt cele mai folosite.

| Dismally a răspuns:

In Photoshop apesi pe doua butoane pentru a scoate un text, mai usor de atat nu cred ca se poate.

| Ineys a răspuns:

Gimp
https://www.youtube.com/watch?v=Z35ZbxXxsbs
Asta a reusit sa stearga o lampa intreaga din poza cu Gimp. Un text sigur poti si tu. :))