| joselu41 a întrebat:

cum se face imagine la desktop? chestia aia cu print scren sau ceva de genu.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

E simplu. Apeşi Print Scrn din tastatură şi apoi deschizi paint şi îi dai paste sau ctrl+v, urmat de ctrl+s şi selectezi locaţia unde să se salveze.

| κλάους a răspuns:

Apesi pe PRT SC, si dupa aceea te duci in paint, si apesi CTRL+V

sau, descarci un program (photo scape are si el optiune) care face asta.

| MatzzaaaEteeNaa666 a răspuns:

Eu pentru poza de desktop folosesc un program numit "Photoscape"
http://en.softonic.com/s/photoscape-5.5
poti face poza oricarei ferestre vrei tu.;).e chiar usor, iar acest program il poti folosi si pentru ediatarea pozelor.Mult succes. fundita?:D;;)

| Marius_1376 a răspuns:

Butonul PrtScn, apoi intri in paint si dau Ctrl+v+Enter. Funda?big grin