| PringAloe a întrebat:

Salutare, cum se numeste mufa din imagine, se folosesc pentru a conecta boxele la statiile Sony (homecinema)
https://piese-electrocasnice.ro/......-speak.jpg
Si daca stiti unde pot achizitiona asemenea mufe +pini (fara cablu)

Răspuns Câştigător
| outsidethebox a răspuns:

Care anume? Vezi ca sunt 3 mufe diferite! Oricum, sunt "specifice Sony" si nu cred ca le vei gasi ca atare, ci doar sub forma de cablu. Daca cumva te gandesti sa-ti faci unul, vezi ca sunt cerinte si la cablu (AWG), deci mai bine cauti un cablu OEM. Succes!