| MyNameIsCata a întrebat:

Daca imi achizitionez un router wireless de la Altex, acel router imi v-a da internet gratis?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Cred ca glumesti.Accesul la internet se face cu abonament sau cu un stick cu cartela reancarcabila specializata.Nu zic ca poti, cu un laptop sa poti intra pe retele, private neprotejate free dar o faci pe riscul tau!

"router wireless" inseamna ca dupa conexiunea ta (abonament) poti folosi si alte device-uri (tableta/telefon/laptop)conectate la acelasi abonament si in perimetrul razei de emisie a router-ului(casa/apartament).

Conectarea la router cu alte device e gratuita de vreme ce platesti un abonament indiferent cate device-uri folosesti! Dar viteza scade proportional cu numarul de conexiuni existente big grin

5 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Nu, trebuie sa platesti pentru internet...

| Hexiled a răspuns:

Internet moca nai sa vezi doar de la vecinu rolling on the floor

| AlecsandraAle a răspuns:

Nu! Trebuie să ai un abonament la o firmă gen UPC, Romtelecom, Dolce happy Fundă? puppy dog eyes

| DenysaEllena a răspuns:

In niciun caz, internet trebuie sa iti bagi tu conectand cablul de la net in router si apoi vei prinde pe pc, tableta, telefon etc.