| AndreiManolache a întrebat:

Dacă vreau să îmi pun ca sediu social la afacere propriul apartament (deocamdată stau cu chirie) știu că trebuie să obțin un acord de la ceilalți locatari ai blocului printr-un proces verbal. Dacă închiriez un apartament într-un bloc de birouri, special sau autorizat pentru a deține sedii sociale, mai trebuie să obțin vreun tip de acord? Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie de nici un acord, daca este bloc de birouri.

1 răspuns:
| bystefu a răspuns:

Doar dacă faci si punctul de lucru acolo, daca domeniul pe care activezi e din IT sau Astea, Nu ai nevoie de niciun acord.Nu mai stiu care sunt CAEN-urile scutite de astea.