| Ploaia a întrebat:

Salutare,

de la o vreme mi-se incarca f. greu unele videouri pe youtube, in special cele HD. Spre exemplu daca dau 320 se incarca f repede. dar daca dau 725p se incarca f. greu.
Aveti idee de ce? sau ce pot sa fac sa repar! happy

Răspuns Câştigător
| anotherchild a răspuns:

Este normal ca cele de 720p sau 1080p sa se incarce mai greu.
Sunt net superioare, fata de cele de 320p.
320p - low quality video.
720 - good quality video
1080 - high quality video.

4 răspunsuri:
| Danιel a răspuns:

Pentru cele cu rezolutie de peste 720p iti trebuie minim o latime de banda disponibila de peste 1000kbps, spre deosebire de cele 320p care necesita maxim 500kbps.

Pe langa asta, iti recomand un sfat; instaleaza versiunea 'Adobe Flash Player' pe varianta 'GPU acceleration' (se va simti un surplus de performanta cand vei viziona videouri la rezolutii largi pentru ca utilizarea CPU-ului scade considerabil); link: http://hpmini311.googlecode.com/files/flashplayer10_1_p3_plugin_022310.exe

| amaadina a răspuns:

Si la mine se incarca greu big grin
Da' nu e obligatoriu sa uploadezi din youtube, poti uploada si din programul cu care ai facut video'ul [daca e program mai complex]winking

| ANdrei_6696 a răspuns:

De aia

| zinsi a răspuns:

Nu trebuie sa repari nimica,, e si normal sa se incarce putin mai greu pentru ca cele 720/1080p sunt muult mai mari...acuma asta nu inseamna ca trebuie sa stai 10 minute pentru un video de 3 minute de 720p a se incarce...conteaza si ce conexiune la net ai si de cat