| :X a întrebat:

De la o vreme incoace Hi5-ul si alte sitr-uri merge extrem de greu, se incarca foarte greu iar cei de la interenet au zis ca nu e de la ei. Aveti idee ce sa fac sa mearga mult mai bine?

9 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Corect, s-ar putea sa fie din calculator sau s-ar putea sa fie de la vreun fir prin care te conectezi tuh tongue

| Dannyjj a răspuns:

Ai putea sa ai virusi, ar putea fi de la reclame de pe site asa numitele reclame flash, dai click dreapta pe bara de start click pe task manager la processes la iexplorer. exe sau firefox. exe sau ce browser folosesti vezi cat la %foloseste din CPU, la mine foloseste 00%-7% cu un clip de pe youtube deschis in HD. Daca folosesti mozilla lasa mesaj si iti voi spune cum sa-l setezi sa iti foloseasca mai putin din memoriewinking

| badboyvlad a răspuns:

In cazul in care iti este calculatorul plin ai 2 obtiuni:
1- reinstalezi windowsu (va merge mult mai bine calculatoru)
2- iti scoti de pe net WINDOWS INSTALER CLEAN UP daca nu ai si stergi porogramele nefolositoere de asemeanea mai intra si la CHANGE/UNISTAL PROGRAM si sterge si de pe acolo ce nu e bun

Mai poate fi si din cauza internetului ( ai viteza mica)

in orice caz nu e de la siteuri

| vLd a răspuns:

Nu am idee cum sa nu-ti mai mearga asa de greu dar situ de ce merge asa de greuwinking merge asa din cauza miliardelor de utilizatoriwinking --Respect-- funda?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ai ce, cu youtube este incarcat de multe videoclipuri si alte cele, uneori merge mai greu, asa si hi5 sunt foarte multi membrii probabil si multe altele insa youtube ca sa mearga mai repede exista un programel ce se numeste speedbitvideoaccelerator care mareste viteza de incarcare a clipului, ori se poate sa fie de la pc-ul tau incearca o devirusare iar daca nu gaseste nimic si tot greu merge in cel mai rau caz o formatare cu un sistem de operare bun cum ar fi Win XP SP3 dar sa fie bun, altceva nu stiu ce sa iti mai spun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mozilla Firofox este cel mai rapid. sau s-ar putea sa ai PC-ul virusat

| AnaigroeG a răspuns:

Memoria prea plina.
sau
Virusi.
Mai sterge si tu ceea ce nu ai nevoie si mai fa cate un scan happy

| Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0 a răspuns:

Probabil e de la calculatorul tau...

| Lulu_3803 a răspuns:

Poate este din cauza calculatorului tau.si mie mi s-a intamplat.era cam plin si aveam si ceva virusi.