| mariusraul a întrebat:

Salutare, eu am sam broadcaster si nu stiu cum sa fac cand intru in emisie sa scot djul care este sa intru eu. Ziceti-mi si mie va rog

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci exact cum a zis "copilu" intri pe pagina de shoutcast care va fi http://ADRESS:PORT/admin.cgi si vezi ca ai mai multe "kick-uri" dar jos de tot ai Ip Source(este IP-ul celui din emisie) si langa in (paranteze) ai Kick dai acolo iar apoi imediat Start Serverv in Sam Broadcaster.

| copilu a răspuns:

Ai nevoie de parola de admin de la serverul pe care se face emisie, de exemplu la http://radiolive.us:8100/listen.pls intrii pe http://radiolive.us:8100/ si dai logare Admin si password, asta daca stii parola de admin, nu de amisie...iti va intra in server si-ti va aparea kick;) asta este doar un exemplu...trebuie sa fie serverul tau de radio... fara /listen.pls;;) bafta

| Ronetti a răspuns (pentru copilu):

Buna seara, intreba cum sa-si scoata colegul din emisiune, nu sa baneze ascultatorul din shoutcast.

| Ronetti a răspuns:

Nu poti, deoarece trebuie sa fii adminul serverului respectiv.
Daca esti admin, intri in CPanel al serverului ( ATENTIE, NU IN SHOUTCAST, de unde se baneaza ascultatorii), mergi la rubrica DJ. MANAGER si stergi encoderul moderatorului respectiv.
Dar numai cine detine parolele serverului. Parola radioului care este diferita de cea a shoutcast-ului.
Si de ce tii neaparat sa-ti scoti colegul din emisiune?
Ar trebui sa aveti un program si sa emiteti doar pe spatiul vostru de emitere. Ori vrei sa-ti sabotezi colegii? Te avertizez ca daca esti prins, raspunzi legal pentru fapte.
succes!